מוצרים 0 | סה"כ ₪0 :עגלת הקניות הרשמה חשבון שלי שירות לקוחות שאלות ותשובות תקנון חייגו ותתחדשו: 1800-30-30-50
 
 
« כול הכתבות
 
 
 
16/09/2014

קרינה במכשירים סלולריים

מאת: NotebookClub.co.il
 
קרינה במכשירים סלולריים

הטלפון הסלולרי פועל באמצעות שידור וקבלת אותות באמצעות קרינה אלקטרומגנטית לתחנה הקבועה הקרובה אליו. הקרינה הנפלטת מהמכשיר הסלולרי היא קרינה בלתי מייננת, כלומר קרינה שאין בה מספיק אנרגיה כדי לשנות את מבנה האטום, לעומת קרינה מייננת, לדוגמה קרינת רנטגן שיש בה די אנרגיה על מנת לשנות את מבנה האטום.


ההשפעה הוודאית של הקרינה הנפלטת מהמכשירים הסלולריים היא חימום, אך כל הזמן מתבצעים מחקרים הבודקים את הקשר בין חשיפה מוגברת לקרינה סלולרית ובין עלייה במקרים של מחלת הסרטן.


בשנת 2008 אימץ משרד הבריאות הישראלי את העיקרון של זהירות מונעת, ופרסם המלצות לגבי חשיפה לקרינה סלולרית בעיקר בקרב ילדים. בשנים האחרונות ארצות הברית ואירופה יצאו עם תקנים המגבילים את רמות הקרינה הנפלטות ממכשיר סלולרי המותרות, אשר נמדוד ב-SAR: קצב ספיגה סגולי.


ישנן שתי שיטות מדידה עיקריות בעולם למדידת SAR: השיטה של ארגון ה-FCC האמריקאי, הקובעת כי רמת הקרינה המירבית המותרת היא 1.6 W/Kg (וואט/ק"ג), והשיטה של ארגון ה-IEEE האירופאי, לפיה רף הקרינה הוא 2 W/Kg. בכל שיטה מתבצעת המדידה בצורה שונה, ולכן כאשר משווים רמות קרינה של מכשירים שונים יש להשוות נתונים על פי אותו תקן.
טבלת השוואת רמות קרינה של מכשירים שונים:

מכשיר

רמת קרינה FCC (W/Kg)

רמת קרינה IEEE (W/Kg)

סמסונג גלקסי S3

1.269

0.547

סמסונג גלקסי S4

1.553

0.578

סמסונג גלקסי S5

1.263

0.601

אפל אייפון 4s

1.18

0.989

אפל אייפון 5

1.25

0.951

אפל אייפון 5s

1.592

1.28

לנובו K900

0.98

 

לנובו S860

0.562

 

 


אם כן, ניתן לראות כי ישנם הבדלים משמעותיים בפליטת הקרינה ממכשירים סלולריים שונים. הנתונים המוצגים בטבלה הם נתוני הפליטה המקסימליים של הקרינה, אך במהלך רוב הזמן המכשירים לא פולטים קרינה ברמות האלה, אלא ברמות נמוכות הרבה יותר. ככל שהקליטה של המכשיר יותר נמוכה, כך הוא יתאמץ יותר להישאר מחובר לרשת ויפלוט יותר קרינה.


כיום אין עוד דעה אחידה בנושא סכנות הקרינה, ולכן יש לנקוט בזהירות מונעת ולהפחית ככל הניתן את החשיפה אליה. ישנן מגוון דרכים בהן ניתן להפחית את החשיפה לקרינה, וביניהן הרחקת המכשיר מהגוף באמצעות דיבור באוזנייה או שימוש ברמקול הפנימי של המכשיר, להימנע מדיבור במכשיר במקומות בעלי קליטה נמוכה, אפליקציות שונות לניטור קרינה, מדבקות שונות ועוד. 
שאלות נוספות?
הערך שהוזן עבור דואר אלקטרוני אינו תקין
הסיסמאות אינן תואמות
נא למלא את השדות החסרים
שם:*
מספר טלפון נייד:
כתובת דוא"ל:*
הערות
הקלד בשדה את הטקסט מהתמונה.
לחץ כאן אם אינך רואה היטב את הטקסט.
 
שירות ותמיכה Dell מעבדה
Powered by NotebookClub.co.il